Moja przygoda z hodowlą psów rasowych rozpoczęła się w 1975 roku kiedy to moja mama rozpoczęła hodowlę buldożków francuskich  ,,Draczyn”.

W naszym domu przez wiele lat towarzyszyły nam buldogi francuskie, a również w pewnym momencie dołączyły sznaucery olbrzymy.

Wychowując się przez większość  życia w domu pełnym psów, które zawsze mieszkały z nami, zawdzięczam swojej mamie  umiejętność obdarzenia swoich psów miłością, szacunkiem i bezmiernym zaufaniem. Także na wybór zawodu wpłynęło moje dzieciństwo i młodość w towarzystwie zwierząt - zostałam lekarzem weterynarii.

Niesforna Gromadka powstała w 1989 roku w Warszawie, a pierwszymi psami w mojej hodowli były suczki buldoga francuskiego Greta Draczyn i Gryzelda Juturna, które zapoczątkowały moją hodowlę.

W 1989 roku zadomowił się u nas mój pierwszy buldog Angielski Gorge Dendi, który całkowicie zawojował moje serce na całe 13 lat swojego życia, a także spowodował, iż nie wyobrażałam sobie hodowli żadnej innej rasy.

Moja hodowla trwa do dziś z większymi lub mniejszymi sukcesami, często dzięki pomocy moich dzieci , męża i moich kynologicznych przyjaciół .

Dzięki swojej pasji poznałam wielu ciekawych ludzi i zawarłam wiele przyjaźni ,wyspecjalizowałam się jako lek. wet  w chorobach psów krótkonosych, a także  zajęłam się amatorsko adopcjami buldogów angielskich.

W 2008 roku, po kilkuletniej nieobecności w świecie kynologii z powodu choroby, postanowiłam  powrócić do hodowli psów/m.in. .nowa działająca strona internetowa/, pojawiło się w mojej hodowli kilka nowych psów, a także wspólniczka, dobry duch mojej hodowli, Anna Bergman . Zaczęłam również współpracę  z hodowlą Dyskretny Urok Burżuazji.

Moich obecnych sukcesów hodowlanych nie było by również bez handlera Michała Tuliszewskiego.

 

Katarzyna i Marek Sosnowscy